Идентификация

ОЩЕ ДВЕ ПЪРВИ МЕСТА ЗА ХАНДБАЛЕН КЛУБ ПАНАГЮРИЩЕ В ЗОНА ТРАКИЯ Печат Е-мейл
Написано от Administrator

На 23 май в Панагюрище се проведе Зоналния Финал за момичета 11 години. След не много убедителна игра в първия мач, малките панагюрски хандбалистки завършиха наравно с Хасково. Във втория мач победиха отбора на Поморие и така запазиха ПЪРВОТО място в зоната. За тази възраст няма Държавен Финал. Индивидуални отличия получиха Стоянка Варадинова - най-добър вратар, Цветелина Спасова - най-добър пивот, Катрин Чочева - най-добър разпределител и голмайстор. Останалите момичета, които се бориха за златните медали на зона "Тракия" са Николета Иванова, Евелин Драганова, Йоана Робова, Стела Дилова, Стиляна Маркова, Стиляна Кирилова, Стефани Навущанова, Диана Раленекова, Димитринка Гълъбова.

На 26 май Панагюрище отново бе домакин на хандбален турнир - "Б" Републиканска хандбална група - ЖЕНИ. Преди започването на турнира на хандбалната площадка се появиха облечени в абитуриентски рокли три от хандбалистките, които дойдоха направо от бала. След фотосесия облякоха екипите и излязоха на терена за първия мач с отбора на Ники спорт -Сливница. През първото полувреме явно още цареше настроението от вечерта и то завърши с гол за Сливница -13:14. През второто полувреме панагюрки се мобилизираха и в края на мача се поздравиха с победа 30:27. Вторият, най-важен мач, бе срещу отбора на Хасково, който трябваше да завърши с победа от 2 гола за завоюване на първото място. При резултат на полувремето 15:8, двубоят завърши с разгромяващ резултат 29:15 за нашия отбор. Състав: Елена Чолакова - наградена за най-добра дясна свръзка, Стефка Цветанкова - голмайстор с 34 гола, Петя Цветанкова - най-добро ляво крило, Тотка Дойкинова - най-добър вратар, Диляна Пърлева, Йорданка Тодорова, Екатерина Табанджова, Ивайла Панайотова, Надежда Шилева, Ива Караджова, Мария Савлекова.

Равносметката от Зоналното първенство е: от 8 гарнитури - 6 ПЪРВИ и 2 ВТОРИ МЕСТА.

Следващите две седмици предстоят два Държавни Финала на 13-годишните в Търново и на 17-годишните в Габрово. Треньорката Л.Карагьозова се надява отбора да се върне с медал в поне един от финалите.